***

Hadise resmen Eurovision temsilcimiz.

TRT'de Genel Müdürü Şahin, Eurovision Şarkı Yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek olan Hadise ile ortak basın toplantısı yaptı.

Basın toplantısında TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin,
"Umarım gelecek sene de bir ikinci defa birinciliği TRT olarak kazanırız. Bu anlamda gerçekten çok güveniyoruz, ama birinci olalım diye hiçbir şekilde baskı kurmak istemiyoruz. Ayrıca önemli olan Türkiye'nin en iyi şekilde temsili. Bunun için de hem Hadise'nin parçasını bize teslim ederken ki hassasiyeti hem Türk enstrümanlarının kullanılması konusundaki hassasiyetimizi huzurlarınızda vurgulamak istiyorum.
Çünkü Batılı tarzda bir müzik icra edelim derken kendi müziğimizden de kopmamamızı özellikle burada vurgulamak istiyorum. Bu enstrümanlar neler olabilir? Bunları hem kendileri hem menajeri oturacak beraber karar verecekler. Bu saatten itibaren biz artık hiçbir çalışmasına açıkçası müdahale etmeyeceğiz."
dedi.

Hadise ise
"Ben de Türkiye için çok güzel başarılar yakalamak istiyorum, bu bir gerçek. Ben hakikaten 2009'da inşallah kazanırım Eurovision'u, ama tabii ki olmazsa da olmaz. Umarım o zaman da siz 'Aman Hadise hiç başaramadı', 'Yok kıyafeti' yorumları gelmesin hiçbirinizden. Çünkü elimden geldiği kadar çok güzel şeyler yapmaya, başarmaya çalışacağım."
dedi.

0 yorum:

***